Menu

Arhiva

Din:

Pana in:

15 premii la olimpiada de religie, cultele ortodox, greco-catolic, romano-catolic, reformat, alianța evanghelică

În sesiunea din aprilie

15 premii la olimpiada de religie, cultele ortodox, greco-catolic, romano-catolic, reformat, alianța evanghelică

De la dl pr. prof. Florin Negruțiu, inspector școlar de specialitate al Inspectoratului Școlar Județean Bihor, am primit rezultatele (premiile) obținute de elevii bihoreni la olimpiada de religie, cultele ortodox, greco-catolic, romano-catolic, reformat, alianța evanghelică (în sesiunea din aprilie).

1.Prahanca Diana, Colegiul Național ,,Octavian Goga" Marghita, clasa XII, Religie Ortodoxă, profesor îndrumător Prahanca Luminița, premiul I
2.Petrovitcs Alexandra, Liceul Teoretic. ,,Nicolae Jiga'' Tinca, clasa a IX-a, Religie Ortodoxă, profesor îndrumător Balogh Mărioara, premiu special
3.Bolboaca Bogdan, Liceul de Arte Oradea, clasa XI-a, Religie Ortodoxă, profesor îndrumător Costea Mihaela, premiu special
4.Neaga Antonia, Liceul Greco-Catolic ,,Iuliu Maniu" Oradea, clasa a X-a, Dogmatică, profesor îndrumător Demian Adrian George, premiul II
5.Sabău Debora, Şcoala Gimnazială ,,Aurel Pop" Oşorhei, clasa a VII-a, Religie Alianța Evanghelică, profesor îndrumător, Urda Gheorghe, premiul I
6.Cioara Viorel, Şcoala Gimnazială ,,Miron Pompiliu" Ştei, Bihor, clasa a VIII-a, Religie Alianța Evanghelică, profesor îndrumător Drăgan George, premiul I
7.Urs Denisa, Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu" Oradea, clasa a X-a, Religie Alianța Evanghelică, profesor îndrumător, Dascălu Lenuța, premiul III
8.Chiş Ovidiu Şerban, Liceul Teologic Penticostal ,,Betel" Oradea, clasa a XI-a, Religie Alianța Evanghelică, profesor îndrumător Centea Iuliu, premiul III
9.Bordás Péter, Liceul Teoretic „Horváth János" Marghita, clasa a VII-a, Religie cultele romano-catolic, reformat, unitarian,  profesor îndrumător Bordás Mária, premiul II
10.Kiss  Ingrid  Csenge, Liceul Reformat „Lorántffy Zsuzsanna" Oradea, clasa a XII-a, Religie cultele romano-catolic, reformat, unitarian, profesor îndrumător Bere Zsuzsanna, premiul I
11.Miklós Tamás, Liceul Reformat „Lorántffy Zsuzsanna" Oradea, clasa a XII-a, Religie cultele romano-catolic, reformat, unitarian, profesor îndrumător Bere Zsuzsanna, premiul III
12.Kussy  R-L. Erna - Brigitta, Liceul Teologic Romano Catolic ,,Szent László" Oradea clasa a XI-a, Religie cultele romano-catolic, reformat, unitarian, profesor îndrumător Benedek Matilda Ramona, premiul I
13.Bányai I. Valentina, Colegiul Național „Octavian Goga" Marghita, clasa a IX-a, Religie catolică limba maghiară, profesor îndrumător Vakon Orsolya, premiul III
14.Catona Abel-Emanuel, Liceul de Arte Oradea, clasa a VIII-a, Religie catolică limba maghiară, profesor îndrumător Erdődi Eva, mențiune
15.Szenderszki Krisztina, Colegiul Agricol  Nr.1 Valea lui Mihai, clasa XII, Religie catolică limba maghiară, profesor îndrumător Bokor János, mențiune.
Fiind vorba doar despre sesiunea din aprilie, situația nu cuprinde rezultatele de la Olimpiada de religie pentru licee teologice și seminarii ortodoxe, desfășurată în perioada 4 -7 mai 2016. (Ov.D.)

Trimite email

miercuri, 17 iulie 2019