Menu

Arhiva

Din:

Pana in:

Întâlnirea membrilor Consiliului Județean al Elevilor Bihor

Joi, la sala de ședințe a I.S.J. Bihor

Întâlnirea membrilor Consiliului Județean al Elevilor Bihor

Sala de ședințe a Inspectoratului Școlar a fost neîncăpătoare, ieri (joi, 8 noiembrie 2007) la întâlnirea membrilor Consiliului Județean al Elevilor (elevii fiind însoțiți de consilierii educativi – profesori responsabili cu munca educativă din școală).

Corina Costruț, reprezentant al Biroului CJE, a prezentat (în power point) principalele acțiuni desfășurate anul școlar trecut de Biroul și membrii CJE, iar prof. Georgeta Sadoveanu (pe atunci inspector școlar cu munca educativă, și coordonator al întregii activități desfășurate de CJE) a subliniat principalele manifestări desfășurate în județ (caravana CJE), dar și întâlnirile la nivel național la care a participat președintele CJE (George Lucian). Un număr al revistei CJE („Avem cuvântul”) a circulat prin sală, din mână în mână, fiind răsfoit de cei prezenți.
Întrucât mulți dintre foștii membri CJE sunt în clasa a XII-a (iar unii chiar au absolvit liceul, asemeni președintelui CJE), adunarea generală a ales noii membri CJE, reprezentanți în CJE lărgit (21 de membri) și Biroul executiv (format din 15 membri).
Elevii reprezentanți zonali (câte doi, respectiv trei - pentru zona Marghita-Valea lui Mihai, zona fiind foarte mare) au fost aleși în urma ședințelor desfășurate marți, 6 noiembrie, sub coordonarea profesorilor metodiști zonali.
Eliberarea din CJE a vechilor membri va avea loc la întâlnirea CJE din luna decembrie (după ședința Consiliului Național al Elevilor). Până la Crăciun, se speră să iasă numărul 3 al revistei CJE (scoasă de Fundația „Floare de lotus”), după cum susținea prof. Georgeta Sadoveanu.
În continuare, vă facem cunoscute numele membrilor Biroului executiv al CJE Bihor.
Biroul executiv al CJE Bihor
Andrei Clanetaru (Lic. T. „A. Lazăr” Oradea) –președinte
Monica Boța - Moisin (C.N. „E. Gojdu”) – vicepreședinte Oradea
Diana Lup (C.T. Vadu-Crișului) – vicepreședinte zona Aleșd-Bratca
Mihaela Sopotă (C.T. „I. Ciordaș” Beiuș) - vicepreședinte zona Beiuș
Cătălin Coroiu (C.N. „Avram Iancu” Ștei) - vicepreședinte zona Ștei
Medana Ramona Bondar (Gr. Șc.Agricol Salonta) - vicepreședinte zona Salonta – Tinca
Cristina Iuhas (C.N. „O.Goga” Marghita) - vicepreședinte zona Marghita – Valea lui Mihai
Andrei Pușcaș (C.N. „M. Eminescu”) – secretar și purtător de cuvânt
Alexandru Lucaci (Lic. „Don Orione”) – casier
Mirela Dărăban (Lic. de Artă) – responsabil departament Mass-media
Balog Suzana (Lic. T. „Ady Endre”) – resp. dep. relații internaționale
Gloria Judea (Lic. T. „O. Ghibu”) – resp. dep. cultural-artistic, sport
Camelia Trușmei (Lic. Ped. „I. Vulcan”) – resp. dep. educație preventivă
Cristian Lazăr (Lic. T. „L. Blaga”) – resp. dep.social-voluntariat
Marius Deaconu (Șc. cu clasele I-VIII „Dacia” Oradea) – resp. dep. înv. gimnazial. (Ov.D.)
P.S. Pentru mai multe poze, accesați Galeria foto: Întâlnirea membrilor Consiliului Județean al Elevilor Bihor.

Trimite email

Pentru mai multe poze click aici

luni, 22 aprilie 2019